Ortahisar Belediye Meclisi yeni sezonun ilk toplantısını gerçekleştirdi

Ortahisar Belediyesi’nin yeni dönemin ilk meclis toplantısı Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç başkanlığında 1 Eylül Salı günü gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında Ortahisar Belediye Bakanı Av. Ahmet Metin Genç’e Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 4. etabının TOKİ’den devralınması için yetki verildi. ?Bir aylık aranın ardından toplanan meclisin imarla ilgili gündem maddeleri bir hayli yoğundu. Söze 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başlayan Başkan Genç başta Atatürk olmak üzere, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Trabzonlu Özel Harekat Başkomiseri Ahmet Çamur’a ve bütün şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Terörü örgütünün hain eylemlerini lanetleyen Başkan Genç ayrıca Artvin’in Borçka, Hopa ve Arhavi ilçelerinde yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı dileklerini iletti. Karadeniz Bölgesi’nde sel felaketleriyle sık sık karşılaşıldığını dile getiren Başkan Genç sel felaketlerinde yaşanan acıların dindirilmesi için belediyeler ve kamu kurumları arasındaki işbirliğinin önemine değindi.  Başkan Genç’in son mesajı ise Köprübaşı ilçesinde yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşlara oldu. Sel felaketinde zarar görenlere geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Genç sel felaketinin yaralarını sarmak için başta Trabzon Büyükşehir Belediyesi olmak Ortahisar ve diğer ilçe belediyelerinin seferber olduğunu kaydetti.

GENÇ, MECLİS ÜYELERİNİN SORULARINI CEVAPLANDIRDI

Meclis gündem maddelerine geçilmeden önce Meclis üyelerinin sorularını da cevaplandıran Başkan Genç CHP’li Meclis üyesi Turgay Şahin’in Maraş Caddesi’ndeki plastik levhaların görüntü kirliliği yarattığı, bir kısmının kopmuş olduğu ve sarı şerit uygulamasının da ihlal edildiği sorusunu Başkan Genç şu sözlerle cevap verdi: “Maraş Caddesi görev yetkisi itibarıyla Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarına giriyor ama bu tür sorunlarında belediye ayırımı yapmaksızın sizin sorularınızı ilgili birimlere iletilmesini sağlayacağım.” MHP’li meclis üyesi Davut Çakıroğlu’nun Suriyeli mültecilerin tekrar şehir merkezinde toplandığı bu konuda neler yapılacağıyla ilgili soruya da, “Suriyeli mültecileri birkaç kez toplanarak kendilerine tahsis edilen kamplara gönderildi. Suriyeli mülteci konusu Göç İdaresi’nin yetki alanına giriyor. Mültecilerin yapmış olduğu dilencilik faaliyetleri zabıtanın görev alanına giriyor. Biz elimizden geldiği kadarıyla Göç idaresiyle, Büyükşehir, Valilik ve Emniyetle dilenciler konusunda işbirliği ve toplantılar yaparak bunların şehrimizden gönderilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda farklı görüşler de dile getirildi, benim görüşüm bunların devletin kendileri için tahsis ettiği kamplara geri gönderilmesiydi. Zaten bu şekilde dilencileri toplayarak kamplara gönderdik. Ama daha sonra bir şekilde tekrar geri geldiler.” ifadeleriyle cevaplandırdı.

Belediye’de yeni atamalar:

Ortahisar Belediyesi’nde üç ay önce boşalan Belediye Başkan Yardımcılığı’na Firar Bayrak atanırken İmar Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Fevzi Baytar getirildi.  Belediye Başkan Vekilliği’ne ise Selahattin Çebi getirilirken AK Parti Meclis Grup Başkanvekilliği’ne de  Faruk Kanca atandı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın