Festival Coşkulu Başladı

tha – Akçaabat Belediyesince düzenlenen 27. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali için ilçemize gelen gruplara yöresel lezzetlerimiz ikram edildi. Ardından gruplar teker teker hünerlerini gösterdi.

Oldukça eğlenceli başlayan ve devam eden programda gençlere Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci eşlik etti.

Programda konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Ülkemizin çeşitli yörelerinden gelen değerli genç arkadaşlarım hepiniz Akçaabat’ımıza hoş geldiniz. Geleneksel hale gelen festivalimizin bu yıl 27.’sini düzenliyoruz. Bu tür festivallerle ülke genelindeki gençler arasında kaynaşma sağlanıyor; kültür paylaşımı oluyor. Birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları güçleniyor. Sanatla uğraşan fertlerin hepsi insan sevgisiyle doludur. Ülke olarak farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Hiçbir Avrupa ülkesi bizim sahip olduğumuz bu zenginliğe sahip değildir. Farklılıklarımız sayesinde kültürümüz, folklorumuz, edebiyatımız, sanatımız oldukça zengindir. Sizler kültür elçilerisiniz. Her bölgeyi temsil ediyorsunuz. Bizim insanımız, tabiatımız görülmeye değerdir. Festival boyunca birlikte geçireceğimiz zaman içeresinde insanımızı, şehrimizi, doğamızı, yaylalarımızı gezeceksiniz. Sizlerin şirin ilçemiz Akçaabat’ın da turizm elçileri olacağınızı temenni ediyorum.” dedi.

Festival programları kapsamında sahil park havuzlar alanında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterisi yapıldı. Mehter Takımının gösterisi yurt içi ve yurt dışından gelen grupların yanı sıra vatandaşlar tarafından da yoğun ilgiyle izlendi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"