Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesini Ziyaret Etti

Sağlık Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerleyen Trabzon’un Daha Kaliteli Sağlık Hizmeti Verebilmesi İçin Altyapısını Güçlendireceğiz

           Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesini Ziyaret Etti

Burada oluşturulan yeni birimlerde inceleme yapan Vali Öz’e ziyareti sırasında Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yard.Doç.Dr. Halit Çınarka, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Şafak Sünbül, Mali Hizmetler Başkanı Dr. Eczacı Selim Seyis, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Cevahir Arduç eşlik etti.

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi kampüsünde kurulacak olan yeni birimlerle daha işlevsel hale geleceğini söyleyen Vali Öz, “Hastanemiz bünyesinde oluşturulan ameliyathanenin düzenlemesi tamamlandı. Kadın Doğum ve Çocuk Servisi ile ilgili de önümüzdeki süreçte yeni çalışmalarımız ve onarımlar gerçekleştirilecek. Yine hastanemiz bünyesinde Psikiyatri, Alkol ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Merkezi (AMATEM)’nin kurulmasıyla ilgili çalışmaları da hızlandıracağız. Toplum Ruh Sağlığı Birimimiz de hastane bünyesinde faaliyetini sürdürmektedir. Dolayısıyla Psikiyatri, AMATEM ve Toplum Ruh Sağlığı Birimi ile beraber bu bölgede hastalarımız için entegre bir yapı oluşturmuş olacağız.

Hastanemizin diğer bazı bölümlerinde de yapılacak onarım ve düzenlemelerle Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanemiz daha modern, daha sağlıklı hizmet verebilir bir hale gelecektir. Amacımız insanlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için altyapıyı güçlendirmektir” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın