İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı Trabzon’da Düzenleniyor

Amacımız, İş Arayan İle İşvereni Aynı Platformda Buluşturarak Nitelikli İşgücünün İstihdama Katılımını Sağlamaktır

Trabzon Valiliği himayelerinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü organizatörlüğünde 3. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı düzenlenecek.

Yüze yakın firmanın katılacağı organizasyon ile ilimizdeki işgücü arzı ile işgücü talebinin bir araya getirilerek mesleki eğitim, istihdam, girişimcilik ve insan kaynakları konularında taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesinin amaçlandığı fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Temel amacımız, nitelikli gençlerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarmak, onları çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgilendirmek, rehberlik etmek, staj, gönüllü çalışma, part-time çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirmektir” dedi.

İş-Kur İl Müdürü Mustafa Sezgin ise, fuarda iş/staj başvurularının yanında alanında uzman ve Türkiye’de tanınan panelistlerin seminer vereceğini ifade ederek, “Davetli konuşmacılar bu fuara katılarak bilgilerini, tecrübelerini katılımcılara aktaracaklardır. Amacımız kariyer yolculuğunda farkındalık oluşturmaktır” diye konuştu.

7-8 Kasım 2014 tarihlerinde KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara Ekonomist Yazar Deniz Gökçe, Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saygın, Engelliler İletişim Uzmanı ve Yazar Mehmet Kızıltaş ile Eğitimci Yazar Erdal Demirkan katılarak iki gün boyunca katılımcılara konferans verecekler.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl 7-8-9 Kasım tarihlerinde ikincisi düzenlenen fuarına 9 bin 814 ziyaretçi katılmış, etkinlikte 3 bin 341 iş/staj başvurusu alınmış, bin 739 kişiye de iş danışmanlığı hizmeti verilmişti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın