Trabzon’da Kültür-Sanat

Trabzon’da Kültür-Sanat Alanında Çok Büyük Zenginlik Var. Bu Zenginliğimizi Hep Birlikte Geleceğe Taşımalıyız

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalının 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle öğretim elemanları tarafından resim sergisi açıldı.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisindeki açılışa Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Kayhan Kurtuldu, Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov ile ressam ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Vali Öz, “Trabzon bir kültür ve sanat şehridir. Bu ifadeyi sergilerde, resimlerde görüyoruz. Trabzon’un bir başka zenginliği de güzel sanatların yanında resim dalında da alaylı, güzel, başarılı ressamların olmasıdır. Hem akademik olarak yetişmeleri, hem de alandaki çalışmalarıyla güçlü ve zengin bir kadroya sahibiz. Ulusal ve uluslar arası alanda başarılar sergiler yapıyoruz. Trabzon’un bu değerlerine hep birlikte sahip çıkarak bu zenginliğimizi daha nitelikli olarak geleceğe taşımalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından 25.yıl pastası kesilirken Vali Öz ve beraberindekiler sergiyi gezerek burada yer alan eserleri yakında incelediler.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın