Hacısalihoğlu’ndan 65’inci hükümete başarı dileği

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Mayıs ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Pazar günü güvenoylaması yapılacak olan 65’inci hükümete şimdiden başarılar dilediğini söyledi.

SAĞLAM BAŞKANLIK ETTİ

TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren’in TOBB’un bir organizasyonunda görevli olması nedeniyle Mayıs ayı meclis toplantısını meclis başkan yardımcısı Adnan Sağlam yönetti.

HACISALİHOĞLU YENİ HÜKÜMETE BAŞARI DİLEDİ

TTSO’nun Mayıs ayı faaliyetlerinin yeraldığı tanıtım filminin ardından kürsüye gelen Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, Pazar günü güvenoylaması yapılacak olan yeni hükümete başarılar dileyerek şunları söyledi:

“Umarız bundan sonra da siyasi yaşamda istikrara doğru devam ederiz. Stabil hale gelir. 65’inci hükümet Pazar günü güven oylamasıyla artık normal bir düzene geçmiş olacak. Yılın yarısını bulduk. Bundan sonraki zaman içinde artık ekonominin normal boyutlarına bakmak suretiyle piyasanın geleceğini dikkate almak zorundayız. Şimdiden 65. Hükümete başarılar diliyorum.”

EXİMBANK SUNUM YAPTI

TTSO Mayıs ayı meclis toplantısında ayrıca Türk Eximbank Trabzon Bürosu Pazarlama yöneticisi Yakup Yıldız, kullandırılan krediler ve çeşitli uygulamalar konusunda meclis üyelerine bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

ŞİNİK OSB’YE ATANAN YÖNETİCİLER ONAYLANDI

Şinik Organize Sanayi Bölgesi yönetimine oda adına asıl üye olarak Suat Hacısalihoğlu, Sadık Atmaca, Selahattin Bektaş ve Fatih Mengüç’ün atanması kabul edildi.

TARİFE TALEPLERİ KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısında çeşitli meslek gruplarının yeni tarife talepleri de görüşüldü. Meslek komitelerinin de onaylayarak meclise sunduğu tarife taleplerine göre, Ramazan ayındaki pide fiyatları şöyle belirlendi:

Yumurtalı sade 500 gramlık pide 2.75 TL,  susamlı yumurtalı 500 gram pide 3 TL, yumurtalı sade 750 gram pide 4 TL, yumurtalı susamlı 750 gram pide 4.5 TL, 4’lü lavaş 7.50 TL, 180 gramlık döner lavaşı 1 TL.

Kasaplar Odası’nın kabul edilen yeni tarifesine göre ise et kilogram fiyatları şöyle oluştu:

Kıyma: 35 TL, Kuşbaşı: 37 TL, Kemikli Et: 30 TL, Bonfile: 50 TL, Antrikot: 45 TL, Rosto: 40 TL, Dana Pirzola: 33 TL, Koyun eti: 28 TL, Koyun Pirzola: 33 TL, Kuzu Eti: 32 TL; Kuzu Pirzola: 36 TL.

Turizm belgeli olmayan TTSO’ya kayıtlı belediye belgeli otellerde oda fiyatlarının üst sınırı ise şöyle belirlendi:

Tek kişilik oda: 200 TL, Double oda: 300 TL, Triplex oda: 400 TL.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın