Girişimcilikte kadın dayanışma projesi

Kadınlarımızın Bu Tür Projelerde Her Zaman Yanlarında Olacağız

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından finanse edilen, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Maçka Belediyesi, İŞKUR, Maçka Halk Eğitim Merkezi, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Trabzon Kadın Eğitim Ve İstihdamı Arttırma Derneği ortaklığında “ Girişimcilikte Kadın Dayanışması” projesinin tanıtım kokteyli Maçka Belediyesi ek hizmet binasında yapıldı.

Proje tanıtımına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, eşi Rukiye Öz, Garnizon Komutanı Okçin Akşit, Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan,Dernekler Müdürü Salih Seyyar, İşkur İl Müdürü Mustafa Sezgin, Kadın İstihdamı Derneği Başkanı Bahar Kastan, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Maçka Esiroğlunda bulunan 18-55 yaş aralığında geliri düzenli olmayan kadınlara yönelik yöresel bez dokuma ve nakış kurslarında bir yıl boyunca mesleki eğitim verilerek bu dalda yetiştirilmesi amaçlanan projenin ilk etapta 36 kadına ulaşıldı.

Proje tanıtımında konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Turizm son yıllarda güçleniyor ve gelişiyor. Gelişen turizmle birlikte yöresel ürünlerimize ve kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarımıza büyük önem veriyoruz. Bu anlamda yöresel el sanatlarımızı yaşatmak gelir getirici hale getirmek, kadınlarımızın girişimciliğini ve üretkenliğini artırmak için il genelinde güzel projelerimiz ve çalışmalarımız var.  Bu projeler ve yapılan çalışmalar sayesinde kadınlarımız güzel üretimler yaparak satışlar gerçekleştiriyor ve ekonomiye katkı sağlıyorlar” dedi.

Karadeniz kadının üretimde, evine sahip çıkma ve sağlık nesiller yetiştirme konusunda çok başarılı olduğuna vurgu yapan Vali Öz  “Bizler bu başarıları gördükçe mutlu oluyoruz. Kadınlarımız ürettikçe her zaman onların yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Proje tanıtımdan sonra Vali Öz ve beraberindekiler Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan çocuk parkına giderek oradaki çocukların bayramını kutladı ve onlara şeker dağıttı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın