Genç’ten Başbakana Brifing

Genç’ten Başbakana Brifing

AK Parti 5. Olağan İl Kongresi için Trabzon’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’ten belediye çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

Özellikle Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen doğalgaz, çimento fabrikasının şehir dışına taşınması ve kentsel dönüşümlerin hızlandırılması gibi birçok projenin yapılması için destek isteyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’e Başbakan Davutoğlu destek sözü verdi.

Başbakandan Projelere Destek

Başbakan Davutoğlu’nun Trabzon’a gelişi dolayısıyla yoğun bir gün yaşadıklarını ifade eden başkan Genç, “Başbakanımızla valilikte tüm ilçe belediye başkanlarının ve büyükşehir belediye başkanımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Burada büyükşehir olmamız hasebiyle ekonomik anlamda sıkıntı çeken ilçe belediyelerimizin durumunu gündeme alarak sorunun giderilmesi için belediye başkanlarımızla birlikte Başbakanımızdan destek istedik. Başbakanımız bu konuda ilçe belediyelerine yardımcı olacağını ifade etti. Ayrıca sayın Başbakanımızdan Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte Hüseyin Avni Aker Stadyumunun bulunduğu alanın yeşillendirilmesi ve Yavuz Selim Stadının sembolik olarak orada kalması konusunda destek istedik” şeklinde konuştu.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Trabzon’da ağırlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Genç,”Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Trabzon’un kendisi için ayrı bir önem arz ettiğini bizlere ifade etti. Başbakanımızın Trabzon’a vermiş olduğu desteğe de bizzat şahit olduk” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın