GENÇLİK KONSERİ

Büyükşehir Türk Sanat Müziği Korosundan muhteşem ‘Gençlik Konseri’

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftası kutlamaları dolayısıyla muhteşem bir konser verdi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’ndeki ‘Gençlik Konseri ‘ne’ Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, Ortahisar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nusret Onur ve çok sayıda sanatsever katıldı. Şef Taşkın Özer yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu seslendirdiği koro ve solo şarkılarla katılımcılardan büyük alkış aldı.

Konserin sonunda ayrıca koroda 25 yılını dolduran Taşkın Özer, Oktay Kuloğlu, Gürsel Gençsoy ve Sabahattin Barutçu’ya birer plaket verildi.

Genel Sekreter yardımcısı Mustafa Akkaya plaket takdiminde yaptığı konuşmada Trabzon’un kültür, sanat ve uygarlık kenti olduğunun altını çizerek konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Sanatın toplumu toplum yapan en önemli değerlerden biri olduğuna dikkat çeken Akkaya, “Toplumlar, mazilerini, tarihlerini en net şekilde sanat ile ortaya koyar ve toplumların geçmişleri ne kadar büyük ise sanatları da o kadar büyük olur inancındayım. Türk milleti olarak çok köklü sanata ve sanatçılara sahip bir milletiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftası münasebetiyle tertip edilen bu konser bu manada büyük önem arz etmekte. 4 bin yıllık tarihi kent olan Trabzon sanatın her alanında çok büyük sanatçılar yetiştirmiştir” ifadelerini kullandı. Akkaya daha sonra korodaki sanatçılara karanfil vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın