Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak Vali Öz’ü Ziyaret Etti

41 Orijinal Belge Işığında Eski İstanbul’daki Sosyal Hayat ve Çevre’ İsimli Eser Bugüne ve Yarınlarımıza Işık Tutacak

Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak Vali Öz’ü Ziyaret Etti
Trabzon’un yetiştirdiği Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak, Vali Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret etti. Albayrak ziyaret sırasında Vali Öz’e hazırladığı ‘41 Orijinal Belge Işığında Eski İstanbul’daki Sosyal Hayat ve Çevre’ isimli eseri hediye etti.
Esere ilişkin olarak değerlendirmede bulunan Vali Öz, ‘41 Orijinal Belge Işığında Eski İstanbul’daki Sosyal Hayat ve Çevre’ isimli eserden dolayı Sadık Albayrak’a teşekkür ediyorum. Bu çalışma gerçekten çok kapsamlı, belgeli ve güzel bir çalışma oldu. Burada Osmanlı tarihinde ecdadımızın çevreye, sosyal hayatla ilgili kurallara ne kadar önem verdiğini ortaya koyan ve çok kapsamlı belgelere dayanan bir çalışma. Bugün ki ihmal ve eksikliklerimize yol gösteren, ders niteliğinde önemli belgeler içeren bu çalışma bugüne ve yarınlarımıza ışık tutacaktır’ dedi.
Gazeteci-Yazar Albayrak da 90’lı yıllarda tasarladığı bu eseri ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek “Türkçe-İngilizce olarak hazırladığımız bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen başta zamanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Şimdi ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile katkı veren diğer şahsiyetlere teşekkürlerimi sunuyorum’ diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın