Dünya Şampiyonundan Başkan Genç’e ziyaret

Supersport kategorisinde dört kez dünya şampiyonu olan motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç ile bir süre sohbet eden Kenan Sofuoğlu dedesinin Trabzonlu olduğunu ve Sakarya’ya göç eden ailelerden olduğunu söyledi. Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun Türkiye’nin yetiştirdiği uluslararası alanda birçok başarıya imza atmış bir sporcu olduğunu belirten Başkan Genç, kendisini ziyaret eden Sofuoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Genç, “Kenan kardeşimiz bir ilki başararak, Türkiye’ye motorsiklet sporunda dünya şampiyonluğunu yaşattı. Motorsiklet sporunda dört kez dünya şampiyonu olmak kolay bir iş değildir. Ben inanıyorum ki bu genç yaşta daha birçok başarıya imza atarak ülkemize büyük sevinçler yaşatacaktır. Ülkemizden Kenan Sofuoğlu gibi dünya çapında başarılara ve şampiyonluklara imza atan sporcuların yetişmesi, ülkemizin adını uluslararası alanda daha çok duyurması bizi gururlandırıyor. Motorsiklet sporunda ülke olarak pek adımızdan söz ettirdiğimizden bahsedemeyiz. Ama Kenan kardeşimiz dört kez şampiyon olarak bu dalda da ülkemize ilkleri yaşattı. Daha genç yaşında, 31 yaşında olması nedeniyle bundan sonra da birçok başarıya imza atacağından eminim. Kendisini bir kez daha bu başarılarından dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonra da başarılar diliyorum. Trabzonumuzda motorsiklet sporunda olmasa da futbolda birçok başarıya imza atmış bir spor kenti. Dolayısıyla futbola ve spora meraklı bir şehir olan Trabzon’da Kenan Sofuoğlu’nun Belediyemizi ziyaret etmesi çok daha anlam kazanıyor. Her spor dalında, motorsiklet, futbol gibi böylesine başarılı sporcuların çıkması bizi çok sevindiriyor. Ben kendisine belediyemizi ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi. Ziyaretin son bölümünde Başkan Genç, Kenan Sofuoğlu’na plaket takdim etti

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın