Arsin Organize Sanayi Bölgesi

Türkiye’de Örnek Teşkil Eden Arsin Organize Sanayi Bölgesi, 5 Binin Üzerinde İstihdamı Ve 400 Milyon Doları Bulan İhracatıyla Bölgenin İstihdam, Üretim Ve İhracat Kapısıdır

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yeni Yönetim Kurulu Başkan Ve Üyelerini Makamında Kabul Etti

Yönetim kurulu Başkanı Koray Turan ve beraberindekilerle görüşen Vali Öz, “Arsin Organize Sanayi Bölgesi Trabzon’da ve Türkiye’de örnek teşkil etmektedir. 5 binin üzerinde istihdamı ve 400 milyon doları bulan ihracatıyla bölgenin istihdam, üretim ve ihracat kapısıdır. Yatırımlarını genişletme, faaliyet alanlarını çeşitlendirme konusunda kapasitesini her geçen gün arttırarak devam ettiriyor. Orada yapmış olduğumuz Endüstri Meslek Lisesi önümüzdeki süreçte tamamlanmış olacak. Bu okulda yetişen eğitimli gençlerimizi Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyacına uygun olarak yönlendirebilirsek daha güzel neticeler elde etmiş oluruz.

Bunun yanında yatırım adası, liman ve benzeri çalışmalarla ilgili de beklentiler, projeler ve faaliyetler var. Onlar da gerçekleştirildiğinde o bölge Trabzon’un yatırımı, ticareti ve ihracatıyla ilgili önemli bir kapı haline gelerek daha da güçlenecektir.

Arsin OSB’yle beraber, Beşikdüzü, Şinik ve Vakfıkebir OSB’leri de dikkate alırsak bölgemizde önemli bir yatırım altyapısının oluştuğunu söyleyebiliriz” dedi.

Yeni yönetime görevinde başarılar dileyen Vali Öz, elektrik, doğalgaz gibi altyapı konularında da bazı eksikliklerin bulunduğunu belirterek, “Bu süreci hep birlikte yürütüp altyapıyı güçlendireceğiz” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın