Cami ve Kur’an kursu inşaatlarında çalışmalar devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar ilçesinin Boztepe ve Soğuksu mahallelerinde yapım işlerine başlanılan Kur’an kursu, camii ve otopark inşaatlarında çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Boztepe Mahallesi’nde bulunan Boztepe Osmanlı Cami’inin yanında yapılmakta olan Osmanlı Camii Yanı Kur’an Kursu inşaatında önemli mesafeler kat edildi. 3 bin 417 metrekare inşaat alanı üzerine kurulmakta olan Kur’an kursu, 40 yataklı olarak inşa ediliyor. 1 milyon 689 bin TL’ye mal olması planlanan Kur’an kursunun Bodrum katlarında da 40 araçlık otopark bulunuyor.

Yine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek yapım çalışmalarına başlanılan Ahi Evren Hastanesi Altı Otopark ve Cami inşaatında çalışmalara devam ediliyor. 2 milyon 461 bin TL’ye tamamlanması planlanan çalışmalarla bölgeye kazandırılacak olan 600 kişilik camiinin altında 32 araçlık otopark inşa ediliyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, verdikleri sözler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Soğuksu Mahallesi’nde yapılmakta olan camii ve otopark ile mahallenin iki önemli ihtiyacı karşılanmış olacak. Ayrıca Boztepe’de yapılmakta olan Kur’an kursumuz da bölgemiz için son derece önemli bir ilim irfan yuvası olacak” dedi. Başkan Gümrükçüoğlu, bu iki projenin Trabzon’a kazandırılmasında kendilerine katkı veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın