Büyükşehir okul gibi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği meslek edindirme kursları yoğun ilgi görüyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme kurslarına bin 960 vatandaş katıldı. 1. ve 2. dönem olmak üzere 55 ayrı dalda düzenlenen kurslara katılanlardan yaklaşık bin 300 kursiyer sertifika aldı. 630 kursiyerin ise eğitimleri devam ediyor.
Trabzon ve bölgenin son yıllarda artan turizm potansiyeli için esnafların yabancı dil öğrenmelerine önem veren Büyükşehir Belediyesi’nin İngilizce ve Arapça olarak açtığı yabancı dil kursları yoğun ilgi görüyor. 2014 yılında merkezde ve ilçelerde 4 ayrı yabancı dil kursu açan belediye 84 esnafın yabancı dil öğrenmesine katkıda bulundu. Öte yandan esnafların yabancı dil öğrenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen ve 11 Mayıs Pazartesi günü başlayacak yabancı dil kurslarına 270 kişi katıldı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu gerek merkezde gerekse ilçelerde düzenledikleri meslek edindirme kurslarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiklerini kaydederek, kursların düzenlenmesinde verdiklerin desteklerden dolayı Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüklerine teşekkür etti.
Trabzon’un tüm ilçelerinde de kurs açabilecek durumda olduklarını söyleyen Gümrükçüoğlu, “Yeter ki en az on beş vatandaşımız herhangi bir kursun ilçelerinde açılması için bizden talepte bulunsun. Paydaşlarımızla ortaklaşa düzenlediğimiz kurslar ile vatandaşlarımızın meslek öğrenmelerine katkıda bulunuyoruz. Hemşerilerimizin kurslara yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın