Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kurtuluş turnuvası başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği satranç turnuvası Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde başladı.

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu Trabzon Temsilciliği’nin işbirliğiyle düzenlenen Kurtuluş Turnuvası’nın açılışında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Satranç Federasyonu Trabzon İl Temsilcisi Mustafa Ulusoy hazır bulundu.

Bu yıl 22.’si düzenlenmekte olan turnuvanın açılışında katılımcılara seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon 1915 sonrasında bir işgale maruz kalmıştı. Şehrimiz bu işgalden kurtuluşunu 24 Şubat’ta gerçekleştirdi. Kurtuluş Turnuvası adını verdiğimiz bu turnuvada herkese başarılar dilerken ödüllerimizi de 24 Şubat’ta takdim edeceğimizi ifade ediyorum. Bu güzel turnuvanın herkesin birbirini tebrik etmesiyle sonuçlanacağını biliyorum” diye konuştu.

A ve B kategorilerinde 125 sporcunun katıldığı turnuvanın final müsabakaları yarın gerçekleştirilecek.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın