Belediyemizin tüm imkanları din adamlarımızın yanındadır

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “1. uluslararası geçmişten günümüze Trabzon’da dini hayat sempozyumu” Osman Turan Kültür Merkezi’nde başladı. İki gün sürecek olan sempozyumun açılış programında Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, bilim insanları ve öğrenciler hazır bulundu.

Sempozyumun açılışında katılımcılara seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, geçmişten günümüze Trabzon’da dini hayat sempozyumunun yapılacağını duyduğumuzda çok mutlu olduğunu ifade etti. Din adamlarına seslenen Gümrükçüoğlu, “Biz nesillerimizi size güveniyoruz. Sayın Müftüm, Sayın Valim ile göstermiş olduğunuz faaliyetlerde hangi muhterem hocamız Trabzon’a teşrif etme lütfünde bulunursa bütün imkanlarımız sizlerle beraber olacaktır. Camilerimizde nesillerimize insanlarımıza sizler yardımcı olurken genç kuşaklarımıza Allah’ın (c.c.) büyük mesajını vermekte bizim dayanağımız sizlersiniz. Onun için Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bütün imkânları her zaman sizinledir” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu konuşmasını özetle şu şekilde tamamladı: “Ülkemizin birliğe ve beraberliğe, bütün insanlarımızı kardeşçe bir arada toplamaya en çok ihtiyacımız olan zamandayız. Kimseyi ötekileştirmemeye, çifte standart uygulamamaya, dinimizin mesajını yaşamaya ve yaşatmaya en çok ihtiyacımız olan bu dönemi yaşarken geçmişi kapatıp, bembeyaz bir sayfa açıp; imam hatipliği, ilahiyat ilmini görenleri de, etnik kökeni ne olursa olsun herkesi kucaklayan, herkesi İslam’ın mesajıyla en kıymetli varlık olarak niteleyen, çifte standartların uygulanmamasını bu aziz vatanda başlatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Başbakanımıza ve bizleri yetiştiren siz değerli hocalarımıza Trabzon halkı adına şükranlarımı arz ediyorum.”

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın