Başkan Zorluoğlu Gürcistan Başkonsolosu Japaridze’yi Ağırladı

tha – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze’yi makamında ağırladı. Ziyarette ikili ilişkilerin geliştirilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Başkonsolos Japaridze’ye yeni görevi nedeniyle hayırlı olsun temennisinde bulundu. Batum’u henüz görme fırsatı bulamadığını belirten Başkan Zorluoğlu, ilk fırsatta Batum’u ziyaret etmek istediğini söyledi.

Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ise zaten var olan iyi ilişkileri daha da geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek “Trabzon-Batum arasındaki ilişkiler 20 yılını doldurdu. Bu nedenle Batum’da 20 yılın anısına iki şehrin kültürünü yansıtacak etkinlikler düzenlemek amacıyla hazırlıklarımıza başladık. Etkinlik tarihini belirlediğimizde Trabzon’dan misafirlerimizi Batum’a bekliyoruz” dedi.

Ziyaret, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze’nin birbirlerine hediye takdim etmesinin ardından sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"