Başkan Hacısalihoğlu, Gürcistan’da temaslarda bulundu

tha – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile birlikte Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nde çeşitli temaslarda bulundu.

Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon valisi İsmail Ustaoğlu, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’le birlikte Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak ve Gürcistan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zaza Tavadze’yi ziyaret ederek bir süre görüştü.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ayrıca Acara Özerk Cumhuriyeti Kobuleti Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Mirian Katamadze ile bir araya geldi. Heyet, daha sonra Kobuleti Müzesi’ni de gezdi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, komşu iki ülkenin şehirlerinin yakınlaşması için bu tür ziyaretlerin önemine dikkat çekerek, “Sayın Valimizle birlikte Acaristan’daki temaslarımız ilişkilerimizin sağlıklı şekilde devam etmesi açısından çok önemli” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"