Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon Botanik’i denetledi

Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon Botanik’i denetledi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yapım çalışmaları hızla devam eden Trabzon Botanik’te incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bürokratlar ve yüklenici firma yetkiliklerinden bilgi alan Başkan Gümrükçüoğlu, temaslarının sonunda yaptığı değerlendirmede, “Bugün genel sekreterimiz, genel sekreter yardımcımız ve teknik arkadaşlarımızla birlikte Trabzon’da yürüttüğümüz bazı büyük projelerin geldiği aşama ve ne zaman tamamlanacağına dair çalışma saatlerini yüklenici firma yetkililerimiz ile birlikte değerlendirdik. Yüklenici arkadaşlarımızın Trabzon Botanik’te bugüne kadarki iş programlarını gerçekleştirdiklerini ve Trabzon’un dünyada tanınırlığını kat ve kat arttıracak olan 8 milyonluk projenin iyi bir şekilde devam ettiğini görmek bizi sevindirdi. Yetkili arkadaşlara, yüklenici firmaya ve onun çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek ayılıyoruz” diye konuştu.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ilk ve tek olan Trabzon Botanik’in içerisinde suni gölet, çocuk eğitim alanları, çim amfi, su bahçesi, farklı ağaç gruplarına ait bahçeler, seyir alanları, doğal şelaleler, sanatsal etkinlik alanları, tematik bahçeler, su bahçesi gibi alanlar yer alıyor. Proje kapsamında 103 Çamoba Mahallesi’ndeki 103 dönümlük arazi Botanik Park’a dönüştürülüyor.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın