Başkan Gümrükçüoğlu İtfaiye teşkilatı ile bir araya geldi

tha – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İtfaiye teşkilatının 303’üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları vesilesiyle Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi çalışanları ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Davut Çakır, birim amirleri ve İtfaiye teşkilatı çalışanları ile ailelerinin hazır bulunduğu programda değerlendirmelerde bulunan Gümrükçüoğlu, İtfaiye teşkilatının toplum için çok önemli bir hizmeti yerine getirdiğini kaydetti.

Gümrükçüoğlu, “Bugün itfaiye teşkilatımızın 303’üncü kuruluş yıldönümü. Belediye teşkilatımızda her birimimizin verdiği hizmet kıymete haiz. Halka hizmet Allah (c.c.) rızası yönünden Allah’a (c.c.) hizmettir. Bütün birimlerimiz bu anlayışla vazifelerini ifa etmektedir.‘Halka hizmet Hakk’a (c.c.) hizmet’ ise belediyecilik hizmetini en doğru şekilde yapacağız ki Hakk’ın (c.c.) rızasını da kazanmış olacağız. Bizim gözümüzde İtfaiyenin yürüttüğü vazife ayrı bir öneme haizdir. Neden? Çünkü İtfaiye teşkilatımız insanlarımızın canını kurtarmak için mücadele ediyor. Yangından, zelzeleden insanı kurtarmak için, bir trafik kazası olsa, bir boğulma vakası bile olsa yine insanı kurtarmak için mücadele veriyor. Allah (c.c.) katında da, kul katında da bu hizmetin en büyük kutsallığı acil oluşundadır” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"