BAKIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARA EVDE BAKIM HİZMETİ

Bakıma Muhtaç Vatandaşlara Evde Bakım Hizmeti

Ortahisar Belediyesi tarafından, yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı, engelli, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde bakım hizmetleri yapılıyor.

Evde bakım hizmeti kapsamında özellikle ev temizliği yapılarak huzurlu ve sağlıklı bir ev ortamında yaşama imkanı sağlanıyor. Hizmet ekibi, evi baştan aşağıya kontrol ederek arızalı ve kullanılamayan yerleri elden geçirerek hazır hale getiriyor.

Genç: “Sosyal Belediyecilik Anlayışımızın Gereği”
Ortahisar’ın yaşanabilir, sağlıklı ve ulaşılabilir bir kent olması için yoğun mesai harcadıklarını anlatan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Amacımız ilçemizde evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan hasta, engelli ve yaşlılara ulaşarak, onların kişisel bakımını sağlayamayan büyüklerimizin yaşadıkları ortamların sağlık açısından uygun hale getirilmesidir. Yapılan tespitler sonucunda ev ve kişisel bakıma muhtaç olan, yaşlılık, hastalık gibi çeşitli nedenlerle kişisel temizliklerini ve ev temizliklerini kendileri yapamayan ya da yetersiz kalan vatandaşlarımıza  hizmet veriyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak bunu çok önemsiyoruz. Yaşlı, kimsesi olmayan, maddi durumu zayıf olan vatandaşlarımızı muhtarlar ve vatandaşlarımız bizlere bildirsinler. Büyüklerimiz bizim için çok değerlidir. Onlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu görev bizim için yüce bir görevdir” dedi.

temp_logo_uzun

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın