Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

tha – Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Trabzon Valisi Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik A Toplantı Salonunda yapılan toplantıda alkol, tütün, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılıkları ile çalışmalar ele alındı.

Her türlü bağımlılıkla ilgili gerek devletimizin gerek Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bu konu üzerinde önemli mücadeleler ve düzenlemeler yaptığına vurgu yapan Vali Yavuz, “Ancak toplumumuz da bu mücadelede daha duyarlı ve dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle çocuklarımızı etki altına alan bağımlılıkla mücadelede en önemli konu boş zamanların iyi değerlendirilmesidir. Bunun için çocuklarımızı spor, müzik ve sanat gibi alanlara yönlendirerek bu mücadelede daha etkin rol oynaya biliriz” dedi.

Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu üst kurulu vali Yücel Yavuz, vali yard. Nusret Şahin ve Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu  oluşturmaktadır.

Toplantı ilgili birimlerin bağımlılıkla ilgili yapmış oldukları sunumlarla son buldu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"