ABD YÖNETİMİNİN DEVLET CİDDİYETİ İLE BAĞDAŞMAYAN BİR TAVIR İÇİNDE ÇOK DEĞERLİ İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLARIMIZA YÖNELİK YAPTIRIM KARARINI ŞİDDETLE ve NEFRETLE KINIYORUZ

tha – ABD YÖNETİMİNİN DEVLET CİDDİYETİ İLE BAĞDAŞMAYAN BİR TAVIR İÇİNDE ÇOK DEĞERLİ İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLARIMIZA YÖNELİK YAPTIRIM KARARINI ŞİDDETLE ve NEFRETLE KINIYORUZ 

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkiler, tarih boyunca müttefiklik, dostluk ve ortak NATO üyeliği perspektifi ekseninde gelişme göstermiştir. Bu ilişkiler görmezden gelinerek, yeni ABD yönetimi ve belli çevrelerin belli amaçlar için iş başına getirdiği ve haydut devlet yönetim anlayışı içinde  dünya barış ve refahını bozmak için elinden gelen her şeyi yapan TRUMP ve yönetiminin, Büyük Türkiye Cumhuriyetinin çok değerli İçişleri ve Adalet Bakanlarımıza yaptırım gibi saçma sapan uygulaması ABD’ye yönelik nefret duygularımızın kabarmasına vesile olmuştur.

Hiçbir zaman samimiyetine güvenmediğimiz ve büyük devlet olma ciddiyetinden uzak bir ülke olan  ABD Yönetimi şunu bilmeli ki; koynunda beledikleri gayri meşru çocukları hain terör örgütlerinin diasporaları ile  Türkiye Cumhuriyetine yönelik bu düşmanca tavırlarının altında kendileri kalacaktır, kaybeden ABD olacaktır. Ülkelerinde beslemiş oldukları hain FETÖ terör örgütü ve etrafındaki piyonları ABD’yi de zehirleyecek ve müttefikleri ile arasındaki ilişkilere büyük zarar vereceğini kendileri de çok fazla zaman geçmeden anlamış olacaktır. Ülkelerin hukuki işleyiş süreçlerine dahi saygı göstermeden,  yetiştirdikleri ajan ve teröristlerin dahi bağımsız hukuk kuralları içinde yargılanmasını hazmedemeyen, haydut devlet kültürü anlayışı içinde ülkelerin içişlerine,  hukukuna karışma saygısızlığı içinde olan ABD ve TRUMP yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti gibi sadık bir müttefikini kaybetmenin ezikliğini her geçen gün daha çok yaşayacaktır. Ülkemizde casusluk faaliyetinde bulunan bir terör örgütü figüranının dahi yargılanmasını hazmedemeyenler, hukuka saygı gösterecekse;  öncelikle kendilerinin yetiştirdiği ve beslediği hain FETÖ terör örgütü mensuplarını Ülkemize teslim etmelidir.

Bu vesile ile hain terör örgütlerini çökerterek yok olmanın eşiğine getiren Türkiye Cumhuriyetinin çok değerli ve başarılı Bakanlarımız olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ile Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit GÜL’e yönelik ABD’nin saçma sapan yaptırım kararını şiddetle ve nefretle kınadığımızı ABD ve TRUMP yönetimine bildirmek istiyoruz. Bu komik ve dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen gayri meşru kararın, Türkiye Cumhuriyetine hiçbir zararı olmayacağını ve bundan en büyük zararı ABD’nin göreceğini ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bir müttefikini kaybetmenin ezikliği içinde TRUMP ve yönetiminin kendi halkından en büyük cezayı alacağını tüm dünya halkı çok yakın bir gelecekte görecektir.

Saffet KALYONCU
DKİB  Yönetim Kurulu
Başkanı

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"