Vali Yücel Yavuz Damla Projesi Kapsamında İlimize Gelen 41 Genci Ağırladı

tha – Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürdürülen Damla Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından Trabzon’a gelerek sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren  gençleri makamında kabul etti. 

Trabzon’da örnek oluşturan sosyal sorumluluk faaliyetlerinden dolayı gençlere teşekkür eden Vali Yücel Yavuz “Yaptığınız çalışmalar topluma örnek oluşturuyor. İlimizde çeşitli kesimlerle  gerçekleştirdğiniz duyarlılık ve bilinç oluşturmaya yönelik her faliyetiniz, farkındalık oluşturdu. Sizleri bu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum.Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Gençlere tavsiyelerde bulunan Vali Yücel Yavuz “Ülkemizin zor bir coğrafyada olması hasebiyle gençlerimiz ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara karşı daha bilinçli ve bilgili olması gerekiyor. Kendinizi sürekli gelişmeye açık olarak yetiştirmeli ve çok çalışmalısınız” dedi. 

Damla projesinde görevli 41 genç, Vali Yücel Yavuz’a  Damla projesinin plaketini sundu. Vali Yücel Yavuz’da gençlere Trabzon’a özgü yöresel hediyeler verdi. 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve aralarında Yemen ve Suriyeli gençlerin de bulunduğu kafile, proje kapsamında Düzköy’e bağlı Çayırbağı köyünün ilköğretim okulunun duvarlarını boyadı. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin evini ziyaret edip onlarla sohbet eden ve hediyeler getiren gençler, ormanlık alanlara su kapları bıraktı, ağaçlara kuş yemlikleri taktı. Huzurevinde yaşlılarla ve rehabilitasyon merkezlerinde kalanları ziyaret edip çiçek veren gençler, Çarşıbaşı ve Tonya’daki köylülerle de bir araya geldi. Çocuk Evlerindeki çocuklara çam sakızı armağanlarını veren gençler, Sülüklü Mezarlığı ve Şehitliğini ziyaret edip temizlik yaptı. Damla Projesi kapsamında Trabzon’a gelen 41 gönüllü genç, Sürmene ve Uzungöl ziyaretlerinin ardından çay fabrikalarını ziyaret edip ilden ayrılacak.                     

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"