Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman Trabzon’a geldi

tha – Bir dizi ziyaret için bölgede bulunan Türkiye Büyük  Millet Meclisi Başkanı   İsmail Kahraman  Trabzon Valiliğini ziyaret etti.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz  ve il protokolü tarafından resmi törenle karşılanan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, polis merasim mangasını selamladı.

Karşılamanın ardından Valilik Şeref defterini imzalayan Meclis Başkanı Kahraman  Valilik makamında  Vali  Yücel Yavuz ile bir süre görüştü.

Trabzon’un derin tarihi geçmişinin olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Kahraman fetihler ve şehzadeler şehri olduğunu  belirtti.

Meclis Başkanı Kahraman “Trabzon  3 bin yıllık tarihi geçmişinin yanısıra  Osmanlı döneminde Fatih’in fethettiği ,Yavuz Sultan Selim’in 22 yıl yönettiği,  Kanuni Sultan  Süleyman’in de doğduğu   kadim bir şehrimizdir. Trabzon geçmişte olduğu gibi günümüzde de bölgenin merkez ileri arasında yer almaktadır” dedi.

Vali Yücel Yavuz ziyaretin anısına Meclis Başkanı Kahraman’a hediye takdim etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"