TTSO’dan başsavcılara ziyaret

Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Gürmen İlhanoğlu ile İl Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi.

BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ RAHATLIK SAĞLAYACAK

TTSO heyetini kabul eden Gürmen İlhanoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi’nin faaliyete geçmesinin büyük bir rahatlık yaratacağını dile getirdi. Yargıtay’a giden dosyaların azalacağını dile getirdi. Burada verilecek kararlar nihayi kararlar olacağını ifade etti.

ADALET EKONOMİYİ DE GELİŞTİRİR

İl Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu da TTSO heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Kurumlar arası işbirliğinin çok önemli olduğuna işaret eden Kutanoğlu, adaletin geliştiği yerde yatırımların ve ekonominin daha da çok gelişeceğine inandığını ifade etti.

Ziyarete TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Başkan M.Suat Hacısalihoğlu, Meclis başkan yardımcıları H. İbrahim Nalbant, Adnan Sağlam, Yönetim Kurulu başkan yardımcısı Coşkun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Tolga Avcı, Özcan İlarslan, İsmail Gençcelep, Nevzat Özer, Katip Üye Cesur Gerigelmez, Genel Sekreter Yardımcısı Miraç Dural katıldı. Ziyaretlere Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu başkan yardımcısı Tayfun Sezeroğlu da katıldı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın