Trabzonlu dağcılar Sarıkamış’a damgasını vurdu

tha – UDSAK HER YERDE

Sarıkamış şehitlerini anma tırmanışında Allahuekber Dağlarına tırmanan Uzungöl Doğu Sporları Derneği sporcuları -20 derecede zirveye tırmanarak, şehitlerimiz anısına dua okudu, Türk bayrağını zirvedeki anıta çekti

Trabzon’da faaliyet gösteren Uzungöl Doğu Sporları Derneğinin 20’ye yakın sporcusu Sarıkamış’ta, Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşünde, Allahüekber dağının zirvesine çıktı. Türkiye’den bir çok doğu sporu kulübünün de katılımı iye yapılan tırmanışta. UDSAK adına katılan Trabzonlu dağcılar başarılı bir tırmanış ile zirveye ilk çıkan grup arasında yer aldı. UDSAK Başkanı Aydın Mutlu her yıl bu anlamlı onurlu tırmanışı yaptıklarını belirterek “Bu yılki her zamankinde daha başarılı oldu. Atalarımızı şehitlerimizi andık. Zirvedeki  anıta da Trabzon’un damgasını vurduk, şanlı bayrağımızı da açtık “ dedi.

Herkesi, doğu sporu yapmaya çağıran Mutlu, derneklerinin bütün bir topluma hitap ettiğini belirterek özellikle çocukların doğu sporlarını sevmesi için de özel gayretleri olduğunu belirtti.

Dernek başkanı Aydın Mutlu, Federasyon Başkanı Prof Dr Ersan Başar’dan da Sarıkamış şehitleri anma tırmanış belgesini de aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"