Trabzon Valisi Abdil Celil Öz Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstten ‘i makamında kabul etti.

Sahil Güvenlik Komutanlığımız; Denizlerdeki Hakimiyetin Sağlanması, İnsanlarımızın Huzur Ve Güven İçerisinde Yaşaması İçin Etkin Ve Güçlü Bir Deniz Gücü Oluşturma Konusunda Önemli Çalışmalar Yapıyor

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, sahil güvenlik komutanlığına bağlı birimleri denetlemek için ilimize gelen Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstten ‘i makamında kabul etti.

Valilik şeref defterinin imzalanmasının ardından yapılan görüşmede Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın çalışmalarına değinen Vali Öz, “Sahil Güvenlik Teşkilatımız ülkemizde denizlerde hakimiyetimizin sağlanması anlamında etkin görev yapan bir teşkilattır. Son yıllarda nitelikli kadrosu ve teknolojisiyle, özellikle milli üretim gemi ve diğer ekipmanıyla denizlerimizde güven vermektedir. İnsanlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlayan, su ürünleri avcılığından, boğulma ve diğer kaçakçılık olaylarına kadar çok geniş alanda etkin çalışmalar yapmaktadırlar. Bu anlamda Trabzon’daki birimiz de etkin ve başarılı çalışmalar sürdürüyor. Son dönemlerde yapılan değerlendirmelerde ilimiz derece yapmış bir teşkilata sahiptir. Bütün bu çalışmalardan dolayı teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın