Trabzon Uluslararası Film Festivali 16-26 Ağustos’ta düzenlenecek

tha – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destekçileri arasında bulunduğu Trabzon Uluslararası Film Festivali, 16-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Kurum olarak Trabzon’un her konuda gelişmesine destek veriyoruz. Kültür ve sanat faaliyetleri de bu noktada önem verdiğimiz konuların başında geliyor” dedi.

İstanbul Trabzon Federasyonu ve Anadolu Eğitim, Kültür ve İrfan Derneği öncülüğünde “Trabzon’un Film Festivali Var” sloganıyla düzenlenen Trabzon Uluslararası Film Festivali, 16-26 Ağustos tarihleri arasında, çeşitli etkinliklerle düzenlenecek. Festivalde Ulusal Uzun Metraj kategorisinde 14, Uluslararası Uzun Metraj Film kategorisinde 8, Ulusal Belgesel Film kategorisinde 12, Ulusal Kısa Film kategorisinde ise 20 film yarışacak. Ayrıca dünya sinemasından 12 önemli film de festival süresince gösterime girecek. Altın Kemençe ödülünün verileceği yarışma sonucunda kategorilerinde kazanan filmlere çeşitli para ödülleri dağıtılacak.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, oda olarak Trabzon’un gelişimi konusunda projeler hazırladıklarını ve çeşitli projelere destek verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Kentin gelişiminin sadece ticaret ve sanayi ile olmayacağının bilincindeyiz. Trabzon gibi derin bir tarihi ve kültürel birikimi olan kentimizde yapılan her türlü sanat ve kültür faaliyetine elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bu yıl ilki düzenlenen Trabzon Uluslararası Film Festivali’nin de kentin tanıtımına ve kültürel hayatına katkısı olacağına inanıyoruz. Bu tür festivallerin sayısının artması Trabzon için sevindirici olacaktır.”

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"