Miting Alanları Düzenlemesi

Trabzon ili sorumluluk bölgesinde yapılan yeni düzenleme ile toplantı yeri, yürüyüş güzergahı, miting alanı, afiş ve pankartların asılacağı yerler ile araç park yerleri belirlendi.

Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada Trabzon’da miting ve yürüyüş yapılacak yerler aşağıda çıkarılmıştır;

               1- TOPLANMA YERİ, YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI ve MEYDAN ESKİ BELEDİYE BİNASI ÖNÜ-ATATÜRK ALANI MİTİNG ALANI

Toplanma Yeri: Cumhuriyet Caddesi Funda Otel önü ile Demir Grand oteli arasında kalan alan,

               Yürüyüş Güzergahı: Cumhuriyet Caddesi Funda Otel önü ile Demir Grand oteli arasında kalan alandan başlayarak Özel İdare Kavşağı, Maraş Caddesini takiben meydan miting alanı,

               Miting Alanı      : Eski Belediye Binası Yanı ve Atatürk Alanı,

Dağılma Yerleri : Meydan Atatürk Alanına açılan ana ve tali yollar ve caddeler.

 

               ALTERNATİF OLARAK İSE;

               2- TOPLANMA YERİ, YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI VE ANFİ TİYATRO MİTİNG ALANI

Toplanma Yeri; Kemerkaya Mahallesi Kanuni Anadolu Lisesi karşısında yer alan Kanuni Heykeli yanı,

               Yürüyüş Güzergahı; Kanuni Heykelinin Güney istikametinden başlayarak yeni yapılan araç üst geçidinden geçilerek Belediye otobüs duraklarından Ahmet Şener Parkına giriş yapılmak suretiyle parkın içerisinden miting alanına intikal;

               Miting Alanı; Anfi Tiyatro Alanı miting alanı olarak tespit edilmiştir.

               Dağılma Yerleri; Ahmet Şener Parkı ve Rus Pazarı girişi ile Sahil Yolu Üst geçidi,

               3-MİTİNG ALANI VALİLİK ÖNÜ

Miting Alanı; İnönü Caddesi, Kahramanmaraş Caddesi, Ahmet Can Bali Sokak ile Yüzbaşı Emrullah Sokak arasında kalan alan,

               Dağılma Yerleri: İnönü Caddesi, Kahramanmaraş Caddesi, Ahmet Can Bali Sokak ile Yüzbaşı Emrullah Sokağa açılan ana ve tali yollar ve caddeler.

               AFİŞ VE PANKARTLARIN ASILACAĞI YERLER       :

Trabzon Belediyesi sınırları içerisinde Polis sorumluluk bölgesinde, Trabzon Belediyesine ait (16) adet afiş ve pankart asılacak yer 07.10.2011 tarihinde yapılan sözleşme ile Trabzon Belediyesi tarafından Özgün Ajans’a verilen (4) adet Led ekran, 01.01.2008 tarihinde yapılan sözleşme ile Trabzon Belediyesi tarafından Üniversal Madencilik Dış Ticaret Limitet Şirketine verilen (43) adet STARBOX çöp geri dönüşüm kutuları ayrıca 26.07.2000 tarihinde yapılan sözleşme ile Trabzon Belediyesi tarafından Ströer Akademi Reklam Pazarlama Lmt. Şirketine verilen (37) adet Billbaord ve (5) adet Megalıght, (25) adet CLP ve (3) adet Silindir, (138) adet otobüs duraklarında bulunan reklam panosu ve 10.10.2011 tarihinde yapılan sözleşme ile Trabzon Belediyesi tarafından Şehir Işıkları Limited şirketine verilen (50) adet Raket olmak üzere toplam (305) adet afiş ve pankart asılabilecek yer bulunmaktadır.

                ARAÇ PARK YERLERİ:

Konuşmacı ve görevlilerin otoları haricindeki otolar toplantı alanına sokulmayacak, açık hava toplantısı ve gösteri yürüyüşüne çevre il ve ilçelerden otobüs ve özel araçlar ile katılım olması durumunda, mitinge gelen grupların araçları miting alanına yakın araç park yerleri ve yeni sahil yolunda bulunan otoparklara park ettirilecektir.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Cevapla