METEOROLOJİ HİZMETLERİNİN HER GEÇEN GÜN ÖNEMİ ARTIYOR

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, görevine yeni başlayan Meteoroloji Bölge Müdürü Latif Gültekin’i makamında kabul etti.

Meteoroloji hizmetlerinin günlük hayatta öneminin arttığını belirten Vali Abdil Celil Öz “Meteoroloji hizmetleri devletimizin son yıllarda önemli yatırımlar yaptığı, teknolojiyi hızlı kullandığı alanlardan birisidir. Meteoroloji hizmetlerinin günlük hayatımızda önemi giderek artıyor. Tarımsal faaliyetlerden tutun da doğal afetlere karşı alınacak tedbirlere kadar pek çok önemli alanda kullanılıyor. Artık otomatik meteoroloji istasyonlarımız, radar ve uydu sistemlerimiz ile beraber daha doğru ve daha kesin sonuçlar alıp önceden bilgi verme şeklinde önemli mesafeler alındı.

Doğu Karadeniz Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz 6 ilimize hizmet ediyor. Özellikle doğal afetler dolayısıyla hassas bir bölgede bulunduğumuzdan önceden bilgi sahibi olma, hava durumu ve ikazın kurumlara ulaştırılması bakımından güçlü bir altyapımız var” dedi.

Görevine yeni atanan Latif Gültekin ise,  “Bütün amacımız teknolojiyi en hızlı şekilde kullanıp meteorolojik tahminleri hızlı ve doğru yapmaktır” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın