Mehmet Akif Ersoy şiirlerle anıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’mızın yazarı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un anısına liseler arasında düzenlenen ‘Akif’e Yolculuk’ adlı şiir okuma yarışmasının finali Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Trabzon genelinde yapılan yarışmaya tüm ilçelerden 21 okul katıldı. İlçelerde yapılan yarışmalarda birinci olan okulların katıldığı etkinlikte okunan şiirler büyük bir beğeni ile dinlendi. Vatandaşların ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada Ortahisar Gazi Anadolu Lisesi’nden Mertcan Çelik Hüsran isimli şiiri ile birinci,  Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Kaan Uzuner, Seyfi Baba şiiri ile ikinci, Araklı İmam Hatip Lisesi’nden Tanju Demir, Olma ya Tabi şiiri ile üçüncü oldu.

Dereceye girenlerden birinciye 600,  ikinciye 500, üçüncüye ise 400 TL para ödülü verildi. Finalist diğer 18 okula da 200’er TL para ödülü verildi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın