Kaymakamlık Bordo Maviye Büründü

Ortahisar Kaymakamı Mahmut ŞİRİNOĞLU makamında bu sefer ilk önce Trabzon daha sonra Türkiye 1.si olan Erdoğdu Anadolu  Lisesi futbol takımındaki çocuklarımızı ve Hocaları Adem CEBECİ’yi, Okul Müdürü Ali TURAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE’yi ağırladı. Karşılıklı hoş sohbetlerin geçtiği makamda Kaymakam önce başarının sırrının ne olduğunu sorusunu yönelttiği çocuklardan “ Kenetlenme, hedef belirleme, birbirine yardımcı olma ve inanma ” cevaplarını aldı.
Yeme içmelerinde de özen, dikkat gösterdikleri cevabını da alan Kaymakam 41 yıllık bir futbol seyircisi ve Türk futbol taraftarı olarak gençlerden hasretle beklediği hususları sıralayarak  “ Sporla yetinmemeleri, bolca okumaları, şiir ezberlemeleri, sürekli başarılı olma kararlılığı göstermeleri, düzgün karakterli ve dürüst olmalarını ” dile getirdi. Konuyla ilgili Barcelona, Real Madrid örneklerinde göz önüne getiren Kaymakam ifadelerinden, vurgularından gençlerimizin etkilendiği görüldü.

Sohbet sonunda ikramlarda bulunan Kaymakam son olarak, 10-20 Nisan tarihleri arasında Guatemala da Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan genç sporcularımıza üzerinde Trabzon’u ve ülkemizin güzelliklerini ve kültürünü yansıtan fotoğrafların da işlendiği anlamlı bir kullanım eşyası hediye etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın