Karla Mücadele

BÜYÜKŞEHİR VE ORTAHİSAR KAR MÜCADELESİNE HAZIR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı. Ekipler greyder, kepçe ve karla mücadele gibi toplam 45 araçla ve 176 personelle kış boyunca Ortahisar ilçemizde kar ve buzlanma ile mücadele edecek. Vatandaşların iş ve ulaşımlarının aksamaması için karla mücadele ekipleri 24 saat esasına uygun vardiyalı olarak çalışacak. Karla mücadele eylem planını da hazırlayan ekipler Ortahisar’da karla mücadeleyi mahalle mahalle etkin bir şekilde gerçekleştirecek.

EKİPLER HAZIR
Kar ve buzlanmanın günlük hayatı aksatmaması için gerekli hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Bizler belediye olarak üzerimize düşen hazırlıkları tamamladık. Büyükşehir Belediye başkanlığımızla birlikte protokol yaparak bu çalışmayı icra edeceğiz. Büyükşehir Belediyemizle bu bağlamda yaptığımız koordineli çalışmayla birlikte kar olması dururunda sıkıntı yaşamayacağız. Vatandaşlar kar nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumları 3720015 numaralı telefonu arayarak iletebilecek. Belediyemizin fen işleri müdürlüğünde oluşturduğumuz kriz masası 24 saat esasına uygun olarak çalışacaktır. Herhangi bir kar yağışı ve buzlanma durumunda derhal harekete geçecek ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştirecek. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da tuzlama çalışması yapılacak. Kar yağışında öncelikli olarak ana yollarda, okullar hastaneler ve otobüs güzergâhlarında daha sonra sokak aralarında çalışmalar yapılacak” dedi.

VATANDAŞIMIZDAN SABIR BEKLİYORUZ.

Ortahisar’ın Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olduğunu kaydeden başkan Genç, “Bu güzel ilçede çoluk çocuğumuzla mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamak hepimizin temel arzusudur.Yerel yönetimlerin temel görevi; daha yaşanılabilir bir çevre ve daha huzurlu bir kent ortamı sağlamaktır. Temiz bir çevre, iyi komşuluk ilişkileri, çocuklarımızın güvenle dolaşabileceği sokak ve parklar, temiz su ve bunun altyapısı, bakımlı camiler ve okullar, kimlik sahibi binalar, huzur dolu pazarlar ve çarşılar, pırıl pırıl bir kent hepimizin özlemi ve hakkıdır. Elbette böylesine düzenli, gelişmiş, kalkınmış ve yaşanabilir kentler, aynı zamanda bir ‘kentlilik bilincini’ gerektirir. İnanıyorum ki, Ortahisarlı hemşehrilerim, kentlilik bilincine sahiptir. Bu bilincin de vereceği sinerjiyle, kentimizi hep birlikte, el ele, gönül birliğiyle yöneteceğiz ve yönetmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın