Her Yönüyle Zengin Bir Kültüre Sahip Olan Trabzon Her Zaman Adından Söz Ettirmeyi Başarmıştır

Her Yönüyle Zengin Bir Kültüre Sahip Olan Trabzon Her Zaman Adından Söz Ettirmeyi Başarmıştır

 

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ankara Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül ve beraberindekileri makamında kabul etti. Ziyarette Vakıf Başkanı Aygül’e özellikle Trabzon’un her yönüyle tanıtılmasında gösterdiği üstün gayretlerden dolayı teşekkür eden Vali Öz, “Trabzon hem içerde hem de dışarıda çok önemli şahsiyetler yetiştiren bir ilimizdir. Özgül ağırlığı yüksek olan Trabzon, aynı zamanda girişimci ruhlu ve ufuk sahibi insanlarıyla da her zaman adından söz ettirmeyi başarmıştır. Gerek her yönüyle Ankara etkinlikleri ve gerekse İstanbul Feshane’de yapılan etkinlikler ilimizin kültürel zenginliklerinin tanıtılmasında önemli roller oynuyor. Bu bakımdan Ankara’da her yıl Şubat ayında düzenlediğiniz etkinlikler tüm ilçelerimizle beraber ilimizin kültürel zenginliğini yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluştururken ilimizin tanıtımına, ekonomisine ve kültür turizmine katkı sağlıyor. Vakıf olarak şehrimizin tanıtımına yönelik yapmış olduğunuz bu ve benzeri çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali ayrıca vakfın, Ankara’da okuyan öğrencilere de burs ve yurt desteği gibi katkılar vererek önemli bir misyon üstlendiğine de vurgu yaptı. Vakıf Başkanı Bilgin Aygül de, Vali Abdil Celil Öz’e vakfın Trabzon’a yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Cevapla