Gelecek Nesilleri İnşa Etme Görevini Üstlenen Öğretmenler Valiyi Ziyaret Etti

Gelecek Nesilleri İnşa Etme Görevini Üstlenen Öğretmenler Valiyi Ziyaret Etti

24 Kasım Öğretmenler Günü Öğretmenlik Mesleğine Ve Öğretmenlerimize Olan Saygının, Vefa Borcunun Bir İfadesi Olarak Kutlanmaktadır

Gelecek Nesilleri İnşa Etme Görevini Üstlenen Öğretmenler Valiyi Ziyaret Etti
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile Fen Lisesi öğretmenlerinden bir grubu makamında kabul etti.

Gelecek nesilleri inşa etme görevini büyük bir sorumlulukla üstlenen öğretmenlerin önemli fonksiyonları ve güçleri olduğunu belirten Vali Abdil Celil Öz “24 Kasım’ın anlamı başöğretmen ünvanının Mustafa Kema Atatürk’e verilmesi dolayısıyla kutlanılan bir gündür. Bunun anlamı bir bakıma öğretmenlik mesleğine ve öğretmenlerimize olan saygının, hatırlamanın, vefa borcunun bir ifadesini gerçekleştirmektir. Bunun yanında tabii öğretmenlik mesleğinin önemi ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun vurgulanması dır. Bugün vesilesiyle öğretmenlerimizin, genel eğitim sistemimizin belirli ölçüde değerlendirilmesi ile beraber öğretmenler gününü hafta olarak kutluyoruz. Herkesin hatırasında öğretmenlerimiz ile ilgili ilkokuldan başlayarak eğitim sürecinde önemli izleri, hatıraları ve güzellikleri var.”dedi.

Eğitim sürecinde hem ülkelerin hem de bireylerin tek tek geleceği için öğretmenlerin önemli fonksiyonları,güçleri ve görevleri olduğunu söyleyen Vali Öz “Öğretmenlik mesleği tabii hiç bir mesleğin yaşayamacağı duyguların yaşandığı bir meslek. Bundan dolayı tüm öğretmenlerimiz bu mesleğini seçtikleri için, bu mesleği hakkıyla yapmak istedikleri ve gelecek nesilleri inşa etme görevini büyük bir sorumlulukla yapma gayreti içersinde olduklarından dolayı kutluyorum. Sizin nezdinizde ilimizde, ülkemizde görev yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimizi,şükranlarımızı, başarı ve sağlık dileklerimizi sunuyoruz. “şeklinde konuştu.

Görüşmede Öğretmenler Günü kutlama ptrogramı hakkında Vali Öz’e bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ise Trabzon’a yakışır bir şekilde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapacaklarını ifade etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Cevapla