Geleceğimiz Öğretmenlerimizin Omuzlarında Şekillenecektir

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Yeni Atanan Öğretmenlerle Kahvaltı Programında Bir Araya Geldi

Trabzon Valiliği himayelerinde, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organizesinde yeni atanan öğretmen adaylarına yönelik bir  programı düzenlendi.

Bir restaurantta  düzenlenen  programa Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün yanısıra Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Şube Müdürleri ve yeni atanan öğretmenler katıldı.

Program öncesinde yeni atanan öğretmenlere bir konuşma yapan Vali Abdil Celil Öz,Öğretmen mesleğinin önemine vurgu yaparak “Çok şerefli ve aynı zamanda fedakarlık gerektiren güzel bir mesleği seçtiniz. Bundan dolayı hepinizi ve ailelerinizi tebrik ediyor, sizlere başarılar diliyorum.

Eğitim toplumların geleceğini şekillendiren ve yarınlarımızı inşa eden önemli bir alandır. Bu alanın en önemli unsurları da öğretmenlerimizdir. Çünkü canımızdan kıymetli olan çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Yetişme çağındaki çocuklarımız en kıymetli zamanını öğretmenlerimizle geçirmektedir. Gelecekleri onların elinde şekilleniyor. Birlik ve beraberlik içerisinde, kalkınmış ve gelişmiş bir Türkiye’nin inşası öğretmenlerimizin elindedir. Gözlerinizde bu heyecanı görüyorum.

Eğitim sistemimiz her geçen gün daha sistematik bir biçimde oturuyor. Hem teknolojiyi kullanma imkanımız, hem de eğitim alanındaki reformlarımız ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyor. Aynı zamanda da öğretmenlerimize yeni sorumluluklar ve görevler yüklüyor. Bu yeni sisteme ayak uydurabilmemiz için önce sizlerin çalışması gerekiyor. Sonra da öğrencilerimizi ve velilerimizi hep birlikte bu sisteme entegre etmeliyiz.

Bakanlığımızın aday öğretmenlik süreci bu anlamda çok önemlidir. Yarınları şekillendirmek için daha çok çalışmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Ülkemizin dört bir köşesinde görev yapacaksınız. Bu milletin sizlere ihtiyacı var. Öğretmenlerimiz; görev yaptıkları bölgelerde, kalkınmanın lideri, kanaat önderi, insanların ufkunu açan kişilerdir. Sizlerden insanların beklentileri var. Geleceğimiz sizlerin omuzlarınızda şekillenecektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da, “10 Şubat 2016 tarihinde bakanlığımız 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirdi. Aday öğretmen yetiştirme süreci önceki dönemlerden farklı bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sürecin kaliteli ve verimli geçmesi için detaylı çalışmalar yapılmış ve bu yönetmelik haline dönüştürülerek uygulamaya konulmuştur. Aday öğretmenler bu süreçte bu işe gönül vermiş ve emekli öğretmenlerin tecrübelerinden yararlanacaktır. İlimizde 436 aday öğretmen uyum eğitimi alacaktır. Bu öğretmenlere 661 danışman öğretmen belirlenmiş ve eğitimleri verilmiştir” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın