Encümen Toplantısı Arhavi’de yapıldı

Encümen Toplantısı Arhavi’de yapıldı…

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Temmuz ayı Birlik Encümen toplantısı 13 Temmuz 2015 Pazartesi günü Arhavi Belediye Başkanı ve Birlik Encümen Üyesi  Coşkun HEKİMOĞLU’nun ev sahipliğinde Arhavi ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde yer alan ve Mehmet Nazif Günal’a ait olan malikânede gerçekleşti.

Encümen Toplantısına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üye Belediye Başkanları Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun YILMAZ, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU katıldı. Toplantıya ayrıca Artvin belediyelerinin bazı üst düzey yöneticileri de katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında sırasıyla bilgiler verildi. Toplantı gündemi şu şekilde oluştu:

Gündem;

  1. Türkiye Belediyeler Birliği ile Yurtiçi “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmesi.
  2. Üye Belediyelerimizin lisans mezunu personellerine yüksek lisans yaptırılması.
  3. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından proje karşılığında hibe başvurusu (DFD),
  4. Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi;

Maddelerinden oluşan gündem görüşülerek karara bağlandı.

Resmi gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra katılımcılar bir süre sohbet etti. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU Encümen Üyesi Belediye Başkanlarına ve Birlik Genel Sekreterimize günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Hediyeler arasında en çok Arhavi ve Karadeniz kültürünü yansıtan “Serender” maketi bir hayli ilgi çekti. Hediye alanlar Belediye Başkanına bu nazik davranışlarından ötürü teşekkür ettiler.

Ardından tüm katılımcılara ve misafirlere Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU tarafından iftar yemeği ikram edildi. İftar yemeğinden sonra program sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın