Dev projenin temelleri atıldı

tha – Trabzon’un Kaşüstü mevkiinde Dünya Ticaret Merkezi arazisi üzerine Armada Grup tarafından inşa edilen kongre merkezinin temel inşaatı tüm hızıyla sürerken, projenin 19 ayda tamamlanacağı belirtildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu toplantısının ardından temel betonu dökülme çalışmaları süren inşaat alanında incelemelerde bulunduklarını hatırlatarak, “Geçtiğimiz günlerde de odamız yönetim kurulu üyeleriyle birlikte inşaat alanını ziyaret etmiş ve bilgi almıştık. Son olarak Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu olarak yine inşaat alanında bulunduk. Çalışmaları takip ediyoruz ve zamanında tamamlanması konusunda titiz davranıyoruz. Temel betonu dökülmeye başlandı. Kongre merkezinin duracak bir hali yok. İnşaatın tüm hızıyla sürmesini bekliyoruz” dedi.

DEV YATIRIM

Başkan Hacısalihoğlu, 19 ayda tamamlanmasını planladıkları kongre merkezi ve fuar alanının özelliklerini anlatırken de, “2 bin 100 kişilik kongre merkezi olacak. Yanında çeşitli büyüklüklerde toplantı salonları bulunuyor. 6 bin 500 metrekare fuar alanı komplekste yer alacak. Bunun yanı sıra 430 odalı bir otel de inşa edilecek. İnşaatın tamamlanmasının ardından bölge tam bir kültür ve fuar merkezi haline gelecek” dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, fuar ve kongre merkezinin tamamlanmasıyla, özellikle kongre turizminde Trabzon’un büyük ivme kazanacağına inandıklarını da sözlerine ekleyerek, “Turizmi 12 aya yayma projemizde kongre turizmi önemli bir yer tutuyor. Kompleksin tamamlanmasının ardından bu yönde de önemli bir turizm hareketi olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"