BİYOTEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZİ

Trabzon’da kurulması kararlaştırılıp, ihalesi gerçekleştirilen Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi için büyük katkı sağlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Trabzon Ticaret Borsası tarafından teşekkür edildi.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu tarafından gönderilen teşekkürde, ekonomik kalkınmada bilim ve teknolojinin yüksek değere sahip olduğu günümüzde TOBB’nin bu alandaki çalışmalara verdiği öncelik ve desteğin takdire değer olduğu belirtildi.
TTB tarafından, TOBB başta olmak üzere sektörle ilgili tüm kesimlerin desteği ile ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta yürütülen yenilikçi çalışmalar içeren Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma ile Fındıklı Ekmek Projelerine, Hisarcıklıoğlu’nun kamuoyu önünde “İşte İnovasyon bu” diye örnek göstererek büyük bir teşvik sağladığını hatırlatan Şükrü Güngör Köleoğlu, teşekkür mektubunda şu görüşlere yer verdi:

“Son olarak Trabzon’da, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Of Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte TOBB’nin desteği ile Teknokent’te kurulacak olan Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi tamamlandığı zaman bu alandaki çalışmalara ve Trabzon sanayine büyük bir ivme kazandıracaktır. Merkez tamamlandığı zaman katma değeri yüksek ürünlerle iştigal eden sanayinin Trabzon’da gelişmesine önemli bir katkı, dolayısıyla ülkemize de kazanım sağlayacaktır.

Bir yıl gibi kısa sürede tamamlanacak inşaatın ardından gereken teknik donatımın yapılması ile birlikte inşallah merkezin açılışında da sizleri ağırlayacağız.”

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın