Başsavcı Kutanoğlu gazetecilerle buluştu

Amasya Cumhuriyet Başsavcısı iken Trabzon’a atanan Mithat Kutanoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yargı, Güvenlik ve Haber Muhabirleri komisyonu üyeleriyle bir araya geldi.

TGC Başkan Yardımcısı ve komisyon sorumlusu Nevzat Yılmaz, komisyonu Başkanı Osman Şişko, gazeteci üyeler Nurgül Günaydın, Fatih Turan, Şükrü Üçüncü, Hasan Demir, Özgün Özdemir ve Bahadır Öktem, yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu’na makamında ziyaret etti. Ziyarette Trabzon gibi büyük bir şehirde görev yapmanın sorumluluğu içerisinde olduğunu belirten başsavcı Kutanoğlu, “Trabzon bölgenin merkezi konumunda bir şehir. Sorumluluklarımızın farkındayız. Görevimizin bir yargı mensubu olma hassasiyetiyle, kanunlar çerçevesinde layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Bu bağlamda gazeteciler ile ortak çalışmalarımız olacaktır. Kanunların izin verdiği ölçüde kamuoyunun bilgilendirilmesi için sizlerle ortak çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

Toplumun bilgilenmesi noktasında gazetecilerin üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirten TGC Başkan Yardımcısı Nevzat Yılmaz, “Gazetecilerin haber alma özgürlüğü noktasında adli yargıya büyük görevler düşüyor. Bilgi akışının doğru yapıldığı durumlarda, vatandaşa daha güvenilir haber servis edilebiliyor. Bu noktada meslektaşlarımıza yardımcı olunması, ortaya çıkacak bilgi kirliliğinin önüne geçecektir. Destekleriniz için teşekkür ederim” dedi.

Komisyon Başkanı Osman Şişko Başsavcı Kutanoğlu’na komisyonun kuruluş amacı ve faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Ziyaret sonrasında Başsavcı Kutanoğlu ve gazeteciler hatıra fotoğrafı çektirdi

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın